Miks tulla vesiaeroobikasse?

Korraldame vesiaeroobika treeninguid kolmel päeval nädalas – süvaveeaeroobika esmaspäeval, jõuline vesiaeroobika teisipäeval ning klassikaline vesiaeroobika neljapäeval. Järgnevalt saad teada, mis on nende tundide eripärad ning miks üldse vesiaeroobikasse tulla tasub. Seda, kui lahe on meie vesiaeroobika rühmatreeningutel, pead aga ise järele proovima!

Vesiaeroobika on meeleolukas rühmatreening, kus tund toimub muusika saatel ja kiiremas tempos kui tavaline vesivõimlemine. Treeneri juhendamisel läbitakse intensiivne rühmakava. Treeningul koormatakse kõiki lihasgruppe: tehakse jooksu, hüplemisi, jõuharjutusi ning kasutatakse erinevaid abivahendeid. Tunni pikkus on 45 minutit, sisaldades soojenduse osa, aeroobset treeningut, lihastööd ning kergeid venitusi.

Vees liikumine ja võimlemine aitab oma keha tundma õppida ja treenida ilma keha liigselt piitsutamata. Veel on lõõgastav, rahustav ning samas ergutav mõju meie kehale. Vees treenimine sobib kõigile, treenituse tasemest sõltumata. Tänu oma pehmele iseloomule sobib vesiaeroobika samuti eakatele, ülekaalulistele, rasedatele ja ka liigeseprobleemide korral.

Basseinis liikudes mõjub kehale veetakistus, mistõttu lihased saavad vajaliku treeningkoormuse. Intensiivsem vees võimlemine parandab südametegevust, suurendab lihastoonust, parandab painduvust ja koordinatsiooni ning annab suurepärase enesetunde.

Klassikaline vesiaeroobika on, nagu nimigi ütleb, vesivõimlemine, kus kasutatakse mitmesuguseid rütmilisi liigutusi ja sammukombinatsioone. Jõulise vesiaeroobika tunnis keskendutakse lihasgruppide ühtlasele tugevdamisele ning kasutatakse veetakistust suurendavaid spetsiaalseid abivahendeid (kindad, nuudlid, hantlid, ujumislauad jt).

Iseäranis lahe on süvaveeaeroobika! Tunnis kasutatakse spetsiaalset treeningvööd, mis aitab keha hoida õlgadeni vees nii, et jalad põhja ei ulatuks. Vöö kinnitatakse ümber keha tugevalt, et ta ei pääseks liikuma. Kätte pannakse kindad, mis aitavad tasakaalustada keha asendit ja raskendavad õlavöötme tööd.

Ootame ka Sind meie vesiaeroobika tundidesse. Registreerida saad siinsamas kodulehel. Tee seda juba täna, sest kohad on piiratud!

Jaga postitust sõpradega: