Rühmatreeningud

Ujumise algõpe lastele

Ujumine on eluks esmavajalik ja elupäästev oskus, millega tasub alustada juba lasteaias! Aitame lapsi veega kohanemisel ja ujumisoskuse kontrollitud väljaarendamisel. Ühtlasi on ujumise algõpe hea ettevalmistus kooliujumiseks. Põhikooli õppekava näeb ette, et hiljemalt kolmanda klassi lõpuks peavad õpilased oskama ujuda.

Toimumisinfo:

AÕ I rühm (Vilja) neljapäeval kell 16:15–17:00 suures basseinis
AÕ II rühm (Nele) reedel kell 14:30–15:15 väikeses basseinis
AÕ III rühm (Nele) reedel kell 15:15–16:00 väikeses basseinis
AÕ IV rühm (Nele) reedel kell 16:00–16:45 väikeses basseinis
AÕ V rühm (Nele) reedel kell 17:00–17:45 suures basseinis

Tutvu ka hinnakirjaga. Ujumise algõppes osalejatelt eeldame Väimela Tervisekeskuses kehtiva sisekorra eeskirja täitmist. Lapsi lubatakse riietusruumidesse 15 minutit enne tunni algust.

Ujumistreeningud lastele

Ujumistreeningud pakuvad suurepärast võimalust laste kehaliseks arendamiseks tänapäeval, kus lapsed istuvad palju nutiseadmetes ja arvutis. Ujumine tugevdab laste kasvavat luustikku ja lihaseid, parandab rühti ja koordinatsiooni, arendab kopsumahtu ja karastab. Meie ujumistreeningud on mõeldud juba olemasoleva ujumisoskuse sihipäraseks edasiarendamiseks. Lapsed saavad ennast proovile panna ka ujumisvõistlustel.

NB! Kohtade piiratuse tõttu ootame ujumistreeningutele eelkõige lapsi, kes on varasemalt meie juures ujumise algõppe läbinud või treeningutel osalenud.

Toimumisinfo:

A rühm (treeningrühm): E/K 16:30-17:30 suures basseinis
B rühm (vanemad harrastajad): E/K 15:45-16:30 suures basseinis
C rühm (nooremad harrastajad): E/K 15:00-15:45 suures basseinis
lisaaeg N 17:00-18:00 suures basseinis (vabatahtlik, kokkuleppel treeneriga)

Rühmad komplekteeritakse vastavalt laste vanusele ja varasemale ettevalmistusele treeneri poolt. Tutvu ka hinnakirjaga. Treeningutel osalejatelt eeldame Väimela Tervisekeskuses kehtiva sisekorra eeskirja täitmist. Lapsi lubatakse riietusruumidesse 15 minutit enne tunni algust.

Täiskasvanute ujumistreeningud

Ujumine on kasulik ja nauditav hobi igas vanuses inimestele. Ujumine on efektiivne kaloripõletaja, ent higi lõhna pärast vees muretsema ei pea. Samal ajal on ujumine tunduvalt liigesesõbralikum ning parim viis lõdvestamiseks ja ka traumadest taastumiseks.

Ootame täiskasvanute ujumistreeningutele inimesi igas vanuses, kes juba oskavad ujuda ega karda vett. Treeningutel arendame edasi osalejate ujumistehnikat, korrigeerime vigu ning pakume sportlikke väljakutseid vastavalt varasemale ettevalmistusele ja võimetele. Oled oodatud meiega koos treenima!

Toimumisinfo:

esmaspäeviti 18:30-19:30 suures basseinis
kolmapäeviti 17:30-18:30 suures basseinis

Tutvu ka hinnakirjaga. Treeningutel osalejatelt eeldame Väimela Tervisekeskuses kehtiva sisekorra eeskirja täitmist.

Vesiaeroobika treeningud

Vesiaeroobika on meeleolukas rühmatreening vees, kus treeneri juhendamisel läbitakse intensiivne rühmakava. Tunni pikkus on 45 minutit, sisaldades soojenduse osa, aeroobset treeningut, lihastööd ning kergeid venitusi.

Vees treenimine sobib kõigile, treenituse tasemest sõltumata. Ka ujumisoskus pole nõutav, aga paanilist hirmu vee suhtes olla ei tohiks. Vesiaeroobika parandab südametegevust, suurendab lihastoonust, parandab painduvust ja koordinatsiooni ning annab suurepärase enesetunde. Kirjutasime vesiaeroobika kasulikkuse kohta eraldi blogipostituse.

Toimumisinfo:

süvaveeaeroobika E 17:45-18:30 suures basseinis
jõuline vesiaeroobika T 16:15-17:00 suures basseinis
klassikaline vesiaeroobika N 18:15-19:00 suures basseinis

Tutvu ka hinnakirjaga. Vesiaeroobika tundides osalejatelt eeldame Väimela Tervisekeskuses kehtiva sisekorra eeskirja täitmist.

Saalivõimlemise treeningud

Saalivõimlemise treeningud on suunatud Võru valla eakatele ning on osalejatele tasuta. Võimlemine on hea viis hoidmaks end aktiivses liikumises ning aitab ühtlasi leevendada vanematel inimestel tihti esinevaid lihasvalusid. Koormame kõiki olulisemaid lihasgruppe, nagu näiteks käe-, kõhu-, õla-, selja-, rinna- ja jalalihaseid. Arvestame ka osalejate võimalike meditsiiniliste erivajadustega.

Toimumisinfo:

reedeti 11:00-11:45 Väimela Tervisekeskuse aeroobikasaalis

Uutel tulijatel palume treenerile osalemise soovist eelnevalt teada anda, et mahuksime kõik ära. Tule, võimleme koos!