Pühapäeval peeti Väimelas vägev ujumisvõistlus

29. jaanuaril võõrustas Väimela Tervisekeskus Võrumaa ujumissarja esimest osavõistlust, mis kandis ühtlasi ka Võru maakonna meistrivõistluste nime. Kolmeaastase pausi järel oli kodusesse Väimela ujulasse kogunenud palju rahvast, et mõõtu võtta 25, 50 ja 100 m vabalt ja 100 m kompleksi ujumisdistantsidest. Võimalus oli ajale ujuda, aga ka läbida 100 meetrit “Liikumisaasta 2023” ajavõtuta klassis. Enim oli osalejaid BYAKKO spordiklubist ja Virmar Spordiühingust.

100 m kompleksujumises ujus päeva kiireima aja Ville Liping Virmar Spordiühingust (1:10.26). Tasavägises heitluses edestas ta teiseks tulnud Roger Kranichit ujumisklubist Yess nelja sajandiksekundiga. Naiste arvestuses oli kiireim kompleksujuja Nele Jõgeva (Virmar Spordiühing), kellel kulus distantsi läbimiseks 1:20.67.

Roger Kranichi ja Ville duellis maakonna väledaima 100 m vabaltujuja väljaselgitamiseks jäi seekord peale Roger, kelle M 14 vanuseklassi võiduaeg 1:01.81 oli päeva kõige kiirem ka absoluutarvestuses. Ville Liping võitis oma vanuseklassis (M 16) ajaga 1:04.89. Maakonna kiireimas naisujujas polnud aga kahtlust: ka 100 m vabalt distantsil oli kiireim Nele Jõgeva (1:07.41).

Võrumaa meistrivõistlused ujumises olid Virmar Spordiühingu jaoks edukad ka vanuseklassides ja lühematel distantsidel. Nora-Loreen Ossip võitis tüdrukutest 100 m vabaujumises N 16 vanuseklassis. Eliise Marii Mikson ja Robin Kuus olid kiireimad 50 m vabalt distantsil oma vanuseklassides. Lisete Kuus ja Joosep Põder võidutsesid meie noortest ujujatest 25 m distantsil.

Suur, suur tänu kõigile lapsevanematele, kes tõid oma lapsed võistlema. Veel suurem tänu neile, kes aitasid võistlusi läbi viia. Kaspari ema Merle kujundas ja lasi trükkida diplomid pisikestele, sättis kõik võistlejad õigel ajal õigele rajale. Kirke ja Ville isa oli starter ja vanemad ujujad Nele ja Anna-Liis olid ajamõõtjad. Nele jõudis veel ise ka võistelda. Treeneritel jäi seekord aega lastega tegelemiseks.


Mõned fotod võistluselt (fotograaf: Külli Leola)

Jaga postitust sõpradega: